Sve riješeno u Linzu, ili…?

kolovoz 26, 2019

PLAY OFF ZA LIGU PRVAKA:

CLUB BRUGGE – LASK

U prvom sudaru belgijskog i austrijskog viceprvaka za plasman u “Champions”, presudila je ne samo veća klasa, nego ponajprije bogatije iskustvo Bruggea, kojem je pripalo to “prvo poluvrijeme” u Linzu, gdje su crno-plavi slavili sa 1:0.

Bivši Riječanin Matej Mitrović odigrao je, kao standardni član prve postave, cijeli meč za goste, koji su trijumf osigurali prilično rano, već u 12. minuti je Vanaken realizirao jedanaesterac i donio veliku, vjerojatno i presudnu prednost Bruggeu. Koliko god se trudili, Austrijanci su pokazali da im zaista nedostaje kvalitete, pogotovo u napadačkoj fazi i realno su na korak do eliminacije. No, čak i ako presele u Europsku ligu, to će biti za njih veliki uspjeh, jer su se vratili ne samo u vrh austrijskog nogometa (gdje je Salzburg ionako nedostižan), već i na europsku scenu. Ta procjena jiš više važi za Brugge, koji nije uspio u trci za titulu sa Genkom, ali prolaz do Lige prvaka svakako će biti lijepa utjeha za crno-plave.

Inače, osim ovog, te susreta u Amsterdamu, igra se i uzvrat u Pragu, gdje je potpuno ista situacija kao i uoči ovog meča u Bruggeu. Naime, Slavija je trijumfirala kod Cluja sa 1:0 pogotkom Masopusta u 24. minuti, dok su Rumunji prokockali jedanaesterac u 79. minuti: šut Omranija obranio je golman Kolar.