“Šišmiši” za Ligu prvaka!

svibanj 18, 2019

LA LIGA: VALLADOLID – VALENCIA

Valencia je zaista izvukla maksimum od ove sezone, uskoro je čeka prilika za osvajanje trofeja – sastaje se sa Barcelonom u finalu Kupa, a uz to je i nadomak plasmana u Ligu prvaka! Ulazak u top kvartet, naravno, i nije neki naročiti domet za ovako ugledan klub, ali bi imao zaista čudesni značaj, pogotovo kad podsjetimo da su “Šišmiši” u ovoj sezoni proveli među 4 vodeća točno – 51 od 3330 odigranih minuta prvenstva, točnije od prošlog vikenda, kad su doma preokrenuli vrlo neugodni ogled sa Alavesom i slavili sa 3:1, a Getafe izgubio u Barceloni.

Tako je momčad trenera Marcelina doskočila u poziciju koju je jurila od samog početka, ali je tek u finišu nanizala rezultate koji su joj omogućili skok u poretku, upisali su 6 pobjeda u zadnjih 9 kola. Ovaj meč dočekuju poravnati sa Getafeom, ali imaju bolji međusobni score i tako sami odlučuju o svojoj sudbini.

U prilog “Šišmišima” ide i to što je Valladolid spokojan, pobjedom kod Rayo Vallecana (i porazom Girone doma od Levantea) su ljubičasto-bijeli osigurali opstanak, klub kojem je vlasnik slavni Ronaldo (onaj brazilski) može opušteno odigrati ovaj posljednji meč i proslaviti spas nakon što je proživljavao dramatične trenutke proteklih tjedana. Posao Valenciji, dakle, ne bi trebao biti težak, jer i dok su im bodovi bili potrebni, u Valladolidu se nisu proslavili pred svojim navijačima, izgubili su 8 od 18 utakmica doma.

Brojke: Valladolid nije svladao Valenciju već punih 10 godina, u zadnjih 10 međusobnih susreta su “Šišmiši” dobili 3, uz 4 remija. Ove sezone je bilo 1:1 na Mestalli, vodeći gol Pareja za domaće anulirao je Alcaraz u 82. minuti, dakle, Valladolid može biti neugodan favoritima…

(Foto: Guliver/Getty Images)