kolovoz 13, 2019

LIGA PRVAKA, UZVRAT 3. PRETKOLA:

FERENCVAROŠ – DINAMO

PRVI MEČ (1:1):

Dinamo nije uspio ostvariti pobjedu u Maksimiru, završilo je sa pomalo razočaravajućih 1:1, iako je prvka Hrvatske u ovom meču pokazao da je svakako kvalitetniji rival od Mađara.

Modri su uspjeli na najbolji način otvoriti utakmicu, već u 7. minuti je Olmo sjajnim udarcem pogodio za vodstvo od 1:0, izgledalo je tada da će naši sigurno slaviti, čak i uvjerljivijom razlikom. Međutim, oni nisu uspjeli iskoristiti tu rezultatsku i psihološku prednost, dozvolili su gostima da preuzmu inicijativu.

To im se osvetilo u 59. minuti, kad je Ferencvaroš stvorio zapravo prvu pravu priliku: Livaković je obranio đut Nguena sa 10-ak metara, ali lopta se odbila do Sigera koji ju je glavom sproveo u mrežu za poravnanje.

Nakon toga, Dinamo je ponovo pritisnuo rivala, stvorio dvije čiste prilike za pobjedonosni pogodak: u 65. minuti je Hajrović iz blizine pogodio gredu, a u 81. minuti opet je pucao Olmo, vratar Dibusz odbio, lopta je došla do Gavranovića koji nije uspio pogoditi…

Tako je završilo 1:1, ovaj omjer znači prednost Ferencvarošu kojem je i 0:0 u Budimpešti dovoljno za prolaz, dok momčad trenera Nenada Bjelice ima vrlo jasan zadatak: postići (barem) jedan gol. Dinamu dakle treba pobjeda ili pak remi od 2:2 i veći za prolaz, dok bi sa 1:1 izborio produžetke. Tradicija je na strani Zagrepčana, koji su izbacili sve suparnike u zadnjih pet nokaut susreta, a imamo pravo vjerovati da će biti i nastavljena jer Dinamo ima svakako kvalitetniji sastav.

(Foto: Guliver/Getty Images)