kolovoz 13, 2019

LIGA PRVAKA, UZVRAT 3. PRETKOLA:

AJAX – PAOK

PRVI MEČ (2:2):

Amsterdam ski klub lani je bio senzacija Lige prvaka, samo sekunde su ga dijelile od plasmana u finale, ali u novu sezonu je momčad trenera ten Haga ušla znatno oslabljena, otišli su de Jong, de Ligt i Schone, dok je van de Beek na izlaznim vratima prema Realu…

Stoga i nije bilo naročito iznenađenje što je Ajax proživio pakleno tešku večer u Solunu, ali je ipak uspio izboriti 2:2 na stadionu Toumba, što mu širom otvara vrata play offa, iako, jasno, posao još ni blizu nije riješen.

Sve je počelo sjajno za Nizozemce, jer je već u 10. minuti Marokanac Ziyech zabio za prednost, bio je to strašan šok za prvaka Grčke, ali PAOK je zaista sjajno reagirao na taj udarac. Naime, Akpon je poravnao u 32., a već u 39. minuti je Matos donio i prednost domaćinima u Solunu.

Ipak, Ajax je smogao snage i u nastavku došao do zaista zlatnog pogotka za poravnanje u 57. minuti i to zahvaljujući svom lideru i veteranu Huntelaaru, koji i u 36. životnom ljetu ostaje udarni adut “Kopljanika”. Zaghvaljujući tom golu, Ajax je na korak do svog cilja.

Brojke: Zaista je zanimljiv podatak da je čak 5 od zadnjih 6 susreta Ajaxa i PAOK-a završilo remijima. Dvaput su već odigrali dvostruke nokaut mečeve upravo u 3. pretkolima Lige prvaka, 2010. i 2016. godine, te je oba put prošao dalje Ajax: prvi put zahvaljujući većem broju golova u gostima (3:3, 1:1), a u drugom okršaju sa 2:1 i 1:1!

(Foto: Guliver/Getty Images)