Dva finala za Niku Kovača!

svibanj 18, 2019

BUNDESLIGA: BAYERN – FRANKFURT

Bayern nije ni približno bio onako dominantna momčad njemačkog nogometa kao što smo navikli proteklih sezona, očito se radi o neminovnoj smjeni generaciji, ali ipak je stigao na korak do oba domaća trofeja! Našeg Niku Kovača na klupi Bavaraca u ova dva vikenda čekaju doslovno – dva finala, na putu do dvostruke krune, koja bi svakako označila i više nego pozitivnu sezonu za bivšeg izbornika Hrvatske. I dok sljedeće subote Bavarci nastupaju u finalu Kupa u njegovom rodnom Berlinu protiv Leipziga, Kovač ima vrlo nezgodan ispit u posljednjem kolu Bundeslige iako igra pred svojim navijačima i bod mu je dovoljan za naslov (naime, u zadnjih 90 minuta ulazi sa 2 boda više i daleko boljom gol razlikom od pratitelja Dortmunda). Prvu meč loptu za naslov Bayern je prokockao prošlog vikenda u Leipzigu odigravši 0:0, pobjeda bi im skratila ovu agoniju, ovako će morati čekati doslovno do samog kraja, a okršaj sa Frankfurtom krije niz zamki!

Frankfurt je tijekom cijele sezone blistao, nastavio niz uspjeha započet lani, kad su Ante Rebić i društvo upravo pod vodstvom Kovača osvojili Kup, svladavši Bayern u mitskom finalu. Sad će Niko biti na drugoj strani “barikade”, ali “Orlovi” su zapravo čak i opasniji. Blistali su tijekom cijele sezone, samo ih je jedan jedanaesterac dijelio od finala Europske lige. U domaćem prvenstvu su bili zauzeli čvrsti kurs prema plasmanu u Ligu prvaka, ali ih je upravo gusti europski raspored skupo koštao, u zadnjih 5 kola nikog nisu svladali, upisali su 3 poraza, od kojih su posebno bolna dva u zadnjim nastupima: 1:6 u Leverkusenu, te 0:2 u uvijek vrućem susjedskom derbiju od Mainza pred svojim navijačima prije točno 7 dana. Tako je Frankfurt ostao iz Borussije (M) i Leverkusena, kasni jedan bod za zonom plasmana u Ligu prvaka i u Munchenu jednostavno nema razloga ni za kakvu kalkulaciju, mora jurišati po trijumf, na sve ili ništa!

Brojke: Bayern je svladao Frankfurt u 5 od 6 međusobnih susreta, izazov tog finalnog gafa prošle sezone, a u ovoj je “srezao krila” Orlovima u Superkupu sa čak 5:0, te dobip prvi prvenstveni meč u gostima sa 3:0.

(Foto: Guliver/Getty Images)